Adwent 2015

Tegoroczny Adwent zbiegł się z ważnymi wydarzeniami: w jego I niedzielę rozpoczęły się obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, papież Franciszek ogłosił rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Dodatkowo trwają przygotowania do „Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016”.
Roraty, których tematem przewodnim było „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia”, odnosiły się do początków chrześcijaństwa w Polsce. Poprzez Miłosierdzie Boże głoszone przez św. Faustynę Kowalską, a także na przykładach wielkich polskich świętych - od św. Wojciecha do św. Jana Pawła II, dzieci uczyły się o dobrych uczynkach w codziennym życiu.
Jak co roku w naszej parafii dzieci uczestniczyły z lampionami i świecami w Mszach roratnich. Podczas ostatniego nabożeństwa przybyły do kościoła przebrane. Wcieliły się w postać Maryi Panny oraz pasterzy. W galerii można przeglądać zdjęcia wykonane podczas adwentu.

 

 
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio