Schola Cantare Cordis

Zapraszamy do wysłuchania pieśni w wykonaniu Scholi Cantare Cordis z parafii Domecko.

Tekst zostanie zmieniony

W naszej parafii działa schola liturgiczna, która skupia dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów. Schola powstała w Wielkim Tygodniu 2002 roku i od tego czasu, mimo, iż jej skład zmieniał się wielokrotnie, swoim śpiewem ubogaca Msze Święte, a także wiele innych uroczystości, takich jak pikniki, majówki, jubileusze. Grupa chętnie śpiewa także poza parafią. Dowodem tego mogą być, na przestrzeni ośmiu lat, liczne koncerty oraz udziały w konkursach i przeglądach. Należy dodać, że nie jeden raz schola ubogacała śpiewem Msze Święte transmitowane drogą radiową. Takie wyjazdy pozwalają dzielić się Bożą radością i miłością oraz bardzo integrują śpiewaków.
Dyrygentem i prowadzącym jest pani organistka - mgr Teresa Ramola

Niektóre sukcesy i wyróżnienia:

Wyróżnienie w V Przeglądzie Piosenki Religijnej - Komprachcice 2003
I miejsce w  II Przeglądzie Schol Liturgicznych we Wrzoskach -  Wrzosola 2004
Wyróżnienie w VI Przeglądzie Pieśni Religijnej - Komprachcice 2004
III miejsce na IV przeglądzie Pieśni Maryjnej - Studzionka 2005
I miejsce w VIII Przeglądzie Piosenki Religijnej – Komprachcice 2006
III miejsce na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (kategoria dziecięca – schole) – 2007
II miejsce w VI przeglądzie Schol Liturgicznych we Wrzoskach - Wrzosola 2008
I miejsce w  IX Przeglądzie Scholi Liturgicznych we Wrzoskach -  Wrzosola 2011